You have good relationships! PDF Afdrukken
 
Slowakije tijdens vlaggenparade U19 JWC 2011 Rusland tijdens vlaggenparade u19 JWC 2011
 
Slowakije U19 team en begeleiding eet in Lettelbert met hun gastgezinnenMet zes Slowaakse topsporters rondom een kampvuur in Oostwold. In goed Engels duidelijk maken waar het om gaat in een weekend als deze. “You have good relationships in your family and in the village, we like that! “ Met gepaste trots ontvangen we namens de gehele OWK-familie dit fantastische compliment. Want daar gaat het uiteindelijk om.
Laten zien dat door de sport, onze gastvrijheid kunnen delen met deze jonge sporters.
Donderdagmiddag komen de Slowaken na een slopende reis Oostwold binnen. Worden hartelijk ontvangen in ons gloe dnieuwe thuishonk, de Gaveborg. Verdeeld over de gastgezinnen. Niet wetende wat je voor  vier dagen in huis krijgt en voor de gasten, in wat voor nesten ze terecht komen.
De Russen zijn dan al geïnstalleerd in hun eigen honk, ons vertrouwde Gavehuis.
Daarna gaat het snel. Kennismaken, slapen, heen-en-weer rijden, regelen.

Een impressie. In vogelvlucht.
  • De opkomst – vlaggendragers in OWK shirts. Trots op hun vlaggen.
  • Binnenkomst van ‘onze’ teams – Russia, Slovakia maar vooral het Groninger Regio team met het trio OWK toppers (red. Lieke en Tomas Boven en Niels Lap) in hun gelederen.
  • In vloeiend Engels opent de Burgermeester het bal.
  • In de wedstrijd tegen Nic. laat de deel-selectie van OWK zien meer dan goed weerstand te kunnen bieden tegen de top van Nederland.
  • De eerste wedstrijddag laat Slowakije zien talent te hebben, helaas net niet genoeg om de Polen eronder te krijgen. Ondanks de hartstochtelijke aanmoedigingen uit Oostwold en Lettelbert.
  • Het Groninger Regio team opent met een verlies. De Britten zijn te sterk. Vooral fysiek. Maar het gaat natuurlijk vooral om de OWK talenten aan het werk te zien. Niels is de enige die de eerste dag in actie komt en doet het niet onverdienstelijk. Kan de korf helaas niet zo makkelijk vinden, als dat we dat van hem zien in de verschillende teams waarin hij bij OWK speelt.
  • ’s Avonds eten met onze gasten, Russia en Slovakia, in het pitoreske dorpshuis van Lettelbert. Heerlijk maaltijden, prachtig weer en vooral veel blijde gezichten. Russen die hun fietstalenten onderzoeken, voorzichtige toenaderingen tussen gasten en families en stoere OWK-ers die te de temperatuur van het Lettelberter Diep trotseren en veel indruk maken op de (vooral vrouwelijke) gasten. De mineur van het niet of onvoldoende speeltijd in het Regio team is dan allang (weer) vergeten. Rond het vuur aan de Ericalaan verbroedert alles.
  • Sander Lap kan Slovaaks tellen,
  • Jan Boven mag weer de domste vragen stellen van zijn oudste dochter (‘do you know internet?’ was voor haar het absolute dieptepunt.)
  • Het gaat al lang niet meer over winnen en verliezen, spelen of wissel zijn.
  • Woorden uitwisselen: wat betekent ‘Wie is de knapste van de meiden’ , maar ook wat de Slowaakse meiden onderling bespreken welke mannen/ jongens er het best uitzien…
  • Op de 2e wedstrijddag komen onze OWK talenten alle drie in actie. Tomas en Lieke starten tegen het Nederlandse team, Niels Lap valt later in. Er wordt knetter hard gewerkt en mooie acties uitgevoerd tegen het team met een surplus aan talent. De uitslag doet niet ter zake. De zes goals van het Regio team brengen het publiek in vervoering. De topsporthal is onder de indruk van de tsunami van geluid en aanmoedigingen.
  • Ook in de andere wedstrijden zijn de OWK-ers weer te zien. Lieke en Tomas spelen tegen het Slowaakse team.
  • Een hele ervaring. Buiten mededinging meedoen, spelen tegen de besten van Nederland en Noord Nederland, vier wedstrijden winnen van de zeven. Het is toch een hele prestatie. Een goed begin van een nieuwe ervaring en wie weet een leuk vervolg (ideeen werden door de jeugd naar voren gebracht voor een R.O.S.-team)
  • De vele OWK-ers op de tribune tijdens de wedstrijden het Groninger Regio team, velen met een lichtgroen shirt en dus in functie.Op zaterdag zich opmakend voor glitter, glamour en de laatste dag met z’n allen achter het Regio team en onze gasten Rusland en Slowakije staan.
  • De “good relationships “ van de OWK familie is hartverwarmend.
Wat is dit toch leuk, om weer mee te maken en deel van uit te maken.

Binnenkort volgen meer foto's van alle gebeurtenissen van onze OWK leden en vrijwilligers tijdens het U19 JWC 2011.
Demonstratiewedstrijd tijdens U19 JWC 2011   OWK-ers actie in Groninger Regio team  tijdens U19 JWC 2011