OWK wint opnieuw PDF Afdrukken
Wedstrijd: OWK 1 - Wordt Kwiek 1
Datum: 18-09-11
Uitslag wedstrijd: 15 - 7

Na de klinkende overwinning tegen Wez Handich (17-8 winst) kwam Wordt Kwiek uit het Friese Jubbega op zondag 18 september op bezoek in Oostwold. Pauli Traa -die de eerste twee wedstrijden afwezig was- speelde vandaag weer in de basis, waardoor de ploeg uit Oostwold nagenoeg ongewijzigd aan de wedstrijd begon. Zoals coach Henk Schuitema in het programmaboekje van de wedstrijd aangaf was het voor OWK vandaag zaak dat de ploeg zich van zijn goede kant liet zien, waardoor de doelstelling voor dit seizoen (bovenin meedraaien) niet na één week al bijgesteld hoeft te worden.
Wordt Kwiek wist nog op voorsprong te komen, maar daarna was het OWK dat duidelijk liet zien dat het de betere ploeg was. Het gretige verdedigen op de ballijnen van Wordt Kwiek werd door OWK genadeloos afgestraft, wat tot gevolg had dat Bart-Jan ter Veer twee prachtige onderhandse doorloopballen vanuit de ruimte wist te scoren. Na 15 minuten stond OWK voor met 6-2.
Na de 6-2 voorsprong stopte de doelpuntenproductie van OWK. Kans op kans werd gemist en OWK wist een kwartier lang niet te scoren. Doordat het vak van Michel Daling, Bart-Jan ter Veer, Nienke Schuitema en Annelies Schuitema sterk verdedigde bleef de schade beperkt. Gert Schuitema wist vlak voor de thee zijn vierde doorloopbal wel in een doelpunt om te zetten: 7-3. Ook wist Bartjan ter Veer na een prachtige pass van Michel Daling weer een doorloopbal te verzilveren, waarna er gerust werd met een 8-4 voorsprong.
Na rust wist OWK haar voorsprong uit te bouwen naar 10-4 door doelpunten van Gert Schuitema en Gerard Nienhuis. Al in de eerste helft waren er fysieke duels tussen de fysiek sterke heren van Wordt Kwiek en de heren van OWK. In de tweede helft schakelde Wordt Kwiek nog een tandje bij maar de scheidsrechter -die een uitstekende wedstrijd floot- hield de duels kort, waardoor de wedstrijd niet escaleerde.
Op de stand 12-6 werd de licht geblesseerde Annelies Schuitema werd vervangen door Lieke Boven. In de laatste minuut van de wedstrijd wist Laura van Wijk met twee doelpunten onder de korf de voorsprong van OWK nog uit te breiden naar 15-7. Een goede uitslag voor OWK, maar als er beter met de kansen omgesprongen was, dan hadden de Oostwolders met een veel grotere uitslag gewonnen.

Komende woensdag speelt OWK tegen bekende De Pein in Opeinde voor de Jan Mulder beker, en volgende week zondag reist OWK naar Wolvega om het op te nemen tegen SIOS.
 
 

OWK wedstrijdprogramma & uitslagen

OWK wedstrijdprogramma & uitslagen
&
Uitslagen

Klik op het logo voor het actuele OWK programma en de uitslagen.

Klik hier voor de KNKV-bondspagina